Bireysel Taşıt Kredisi Hesaplama

444OTOM

Hayalinizdeki otomobile kavuşmak istiyor ancak danışmadan, hesap yapmadan almak istemiyorsanız hemen 444 OTOM’u (444 6866) arayın. 

Bayide Anında Kredi

Otomobilinize karar verdiğiniz andan itibaren Bayide Anında Kredi (B.A.K.) sistemi ile birlikte bayiden çıkmanıza gerek olmadan birçok hizmetten faydalanabilirsiniz.

Kazançlı Kasko

Kazançlı Kasko ile aracınız hırsızlık, kaza gibi risklere karşı güvende olurken, size avantajlı fiyatın tadını çıkarmak kalır.

Taşıt Kredisinin Özellikleri

Araç mı satın almak istiyorsunuz? Alacağınız araç belli olsun ya da olmasın, doğru yerdesiniz! Bütçenize uygun ödeme planını hesaplamak ve başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmek için hesap makinamız hemen aşağıda yer alıyor.  

Eğer KOBİ’yseniz, yukarıdaki butona tıklayarak KOBİ başvuru sayfamızdan kendiniz ya da şirketiniz için hesaplama ve başvuru yapabilirsiniz.

Fiyatlamamız aracın marka/model/model yılına göre değişebilmekte olup nihai fiyatlama başvuru tamamlama noktalarımızda (şube ve anlaşmalı bayi) yapılmaktadır.

Bireysel amaçlı kredinizi araç bedeli 120.000 TL ve altında olan araçlar için maksimum 60 aya, 120.000 TL üzerinde olan araçlar için ise maksimum 48 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz.

 • Marka ve model bazında avantajlı faiz oranları sunuyoruz.
 • Bütçenize ve gelirinize uygun farklı ödeme planı seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz. Kredinizi 48 aya varan vadelerle kullanabilirsiniz.
 • 2. el araçlar için, aracın yaşı ile kredi vadesi toplamı en fazla 108 ay olacak şekilde kredilendilendirme imkanı sunuyoruz.
 • Teminat olarak satın aldığınız aracın rehini yeterlidir. Ancak belli koşullarda kefil teminatı da isteyebiliriz.
 • Bireysel müşteriler ile gerçek kişi KOBİ müşterilerin bireysel amaçlı taşıt kredileri için kredilendirme oranı; araç bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL’yi aşan kısmı için ise %50’dir.

Taşıt kredimi nasıl kullanabilirim?

Öncelikle, taşıt kredisine başvurabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekmektedir.

Başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmek için size 4 farklı kanal sunuyoruz:

 • Dilediğiniz Garanti BBVA Şubesi
 • Tercih edeceğiniz anlaşmalı otomobil bayilerimiz (anlaşmalı bayi listesi için tıklayınız).
 • Bir alo kadar yakınınızdaki 444 OTOM (444 6866)
 • Hemen yukarıda yer alan başvuru formu

Başvuruda vermiş olduğunuz bilgilerle bankamız tarafından anında ön değerlendirme yapılır. Ön değerlendirme sonucunuzun olumlu olması halinde gerekli belgeler ile birlikte şubelerimize ya da anlaşmalı otomobil bayilerimize gelmenizi bekleriz.

Bize sunmuş olduğunuz belgelerin doğrulanmasının ardından krediniz için nihai değerlendirmeyi yaparız. Başvurunuzun onaylanması halinde, yine şubelerimiz ya da anlaşmalı otomobil bayilerimizde gerekli sözleşmeleri imzalayıp; sigorta, araç tescil ve rehin işlemlerini tamamlayarak aracınıza sahip olabilirsiniz.

Taşıt kredisi için gerekli belgeler nelerdir?

Üzerinde TC kimlik numarası olan nüfus cüzdanınız ve satın alınacak araca ilişkin belgelerle kolayca başvuru yapabilirsiniz.

 • 0 km araç satın alacaksanız: proforma fatura
 • 2. el araç için aracın ruhsatı veya geçici tescil belgesi

Aracınızı anlaşmalı olduğumuz bir bayi aracılığıyla satın alıyorsanız zaten araca ilişkin belgeler de ilgili bayi tarafından temin ediliyor.  

Bazı başvurular için, gelirinizin belgelenmesi de istenebilir. Bu durumda, sizden ve varsa kefilinizden aşağıdaki ek belgeleri isteyebiliriz:

Ücretli çalışansanız: Gelir belgesi –ki biliyorsunuz bunu fiziki bir belge olarak getirmek zorunda değilsiniz, e-devlet üzerinden vereceğiniz hızlı bir onayla iletmeniz mümkün

Taşıt kredisi kullanım koşulları nelerdir?

 • 18 yaşını doldurmuş olmanız
 • Düzenli ve belgelenebilir gelirinizin olması, ücretli çalışanlar için 3 ay kesintisiz devam eden sigortanızın olması
 • Kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemiş olmanız
 • Aracın peşinatını ödemeye yeterli bir birikiminizin olması

Garanti BBVA'dan ne kadar taşıt kredisi alabilirim?

Taşıt kredileri için tutar anlamında bir üst sınırımız bulunmuyor. Kredi tutarını satın alınacak aracın bedeli belirliyor. Araç bedelinin 100.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 100.000 TL’yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredi kullanabilirsiniz.

Örnekle açıklamak gerekirse; 70.000 TL değerindeki bir araç için 49.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz.

150.000 TL değerindeki bir araç içinse;  99.000 TL’ye kadar kredi kullanımı mümkündür.

2. el taşıt kredisiyle kaç yıllık araç alınabilir?

İkinci el araçlar için kredi vadesi ile araç yaşının toplamı en fazla 9 yıl olabilir.

Örneğin; 48 ay vadeli yani 4 yıllık bir kredi kullanılacaksa, aracın yaşı en fazla 5 olabilecektir.

Araca rehin konulması zorunlu mudur?

Aslında tüm taşıt kredileri için satın alınan araca rehin konulur. Bunun için sizin herhangi bir işlem yapmanıza ya da ücret ödemenize gerek yoktur. Tamamen otomatik olarak gerçekleştirilir.

Kredi kapatıldığında da rehin otomatik olarak kaldırılır. Rehin fek işlemleri için de herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Trafik Sigortası ve Kasko zorunlu mudur?

Kredi kullanıdırımı için Kasko yaptırılmasını talep ediyoruz. Burada da elbette müşterilerimiz kasko yaptıracakları şirketi seçmekte özgürler. Sigortanızı Eureko Sigortadan yaptırabileceğiniz gibi, tercih ettiğiniz herhangi bir sigorta şirketinden de “dain-i mürtehin” Garanti BBVA olacak şekilde bir poliçe satın alabilirsiniz.